Futbol

“Neftçi” və “Qəbələ”ni III mərhələdə gözləyən komandalar

19.07.2019 , 14:54

Ölkəmizi Avropa Liqasında təmsil edən “Neftçi” və “Qəbələ”nin III təsnifat mərhələsindəki potensial rəqibləri bilinib.

Korner.az-ın məlumatəına görə, mərhələ adlayacağı təqdirdə “ağ-qaralar”ı nisbətən asan, “qırmızı-qaralar”ı isə daha çətin rəqib gözləyir.

Püşkatmadan öncə UEFA komandaları qruplara böləcək və potensial rəqiblərin sayı azalacaq, ancaq indiki məqamda bütün səpələnmişlər “Qəbələ”nin, səpələnməmişlər isə “Neftçi”nin mümkün rəqibi hesab olunur.

Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsinin püşkü

Səpələnmişlər:

“Bazel”(İsveçrə) – PSV (Hollandiya) cütünün qalibi*
“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Viktoriya” (Plzen, Çexiya) cütünün qalibi*
“Sparta” (Praqa, Çexiya)
“Braqa” (Portuqaliya)
“Gent” (Belçika) – “Vitorul” (Rumıniya) cütünün qalibi
“Legiya” (Polşa) – “KuPS” (Finlandiya) cütünün qalibi
“Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) – “Flora” (Estoniya) cütünün qalibi
“Styaua” (Rumıniya) – “Alaşkert” (Ermənistan) cütünün qalibi**
“Feyenoord” (Hollandiya)
“Espanyol” (İspaniya) – “Styarnan” (İslandiya) cütünün qalibi
“Malmö” (İsveç) – “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Partizan” (Serbiya) – “Konnax’s Kuey” (Uels) cütünün qalibi
“Vulverhempton” (İngiltərə) – “Kruseyders” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
“Spartak” (Moskva, Rusiya)
“Torino” (İtaliya) – “Debretsen” (Macarıstan) cütünün qalibi
AEK (Yunanıstan)
“Midtyulland” (Danimarka)
“Riyeka” (Xorvatiya)
“Molde” (Norveç) – “Çukariçki” (Serbiya) cütünün qalibi
“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Kayrat” (Qazaxıstan) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) – “Şemrok Rovers” (İrlandiya) cütünün qalibi
“Strazburq” (Fransa) – “Makkabi” (Hayfa, İsrail) cütünün qalibi
“Zorya” (Ukrayna) – “Buduçnost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Az Alkmaar” (Hollandiya) – “Haaken” (İsveç) cütünün qalibi
“Arsenal” (Tula, Rusiya) – “Neftçi” (Azərbaycan) cütünün qalibi
“Vitoria” (Portuqaliya) – “Yennes” (Lüksemburq) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

“Fehervar” (Macarıstan) – “Vaduts” (Lixtenşteyn) cütünün qalibi
“Spartak” (Trnava, Slovakiya) – “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) cütünün qalibi
AEK (Larnaka, Kipr) – “Levski” (Sofiya, Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Trabzonspor” (Türkiyə)
“Austriya” (Avstriya)
“Antverpen” (Belçika)
“Mariupol” (Ukrayna)
“Bröndbü” (Danimarka) – “Lexiya” (Qdansk, Polşa) cütünün qalibi
“Malatyaspor” (Türkiyə) – “Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya) cütünün qalibi
“Utrext” (Hollandiya) – “Jrinski” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Şturm” (Avstriya) – “Haqesun” (Norveç) cütünün qalibi
“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Dinamo” (Tblisi, Gürcüstan) cütünün qalibi
“Yablonets” (Çexiya) – “Pünik” (Ermənistan) cütünün qalibi**
“Mlada” (Çexiya) – “Ordabası” (Qazaxıstan) cütünün qalibi
“Aris” (Yunanıstan) – AEL (Limassol, Kipr) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) – “Çixura” (Gürcüstan) cütünün qalibi
“Reyncers” (Şotlandiya) – “Proqres” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“Atromitos” (Yunanıstan) – DAK (Slovakiya) cütünün qalibi
“Osiyek” (Xorvatiya) ) ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Esbyerq” (Danimarka) – “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) cütünün qalibi
“Lutsern” (İsveçrə) – “Klaksvik” (Farer Adaları) cütünün qalibi
“Tun” (İsveçrə)
“Ventspils” (Latviya) – “Qzira Yunayted” (Malta) cütünün qalibi
“Norköppinq” (İsveç) – “Liepaya” (Latviya) cütünün qalibi
“Bney Yehuda” (İsrail)
“Universtatya Krayova” (Rumıniya) – “Budapeşk Honved” (Macarıstan) cütünün qalibi

* – Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsindən qatılacaqlar.
** – Bu cütlüklərdə Ermənistan klubu olduğu üçün Azərbaycan təmsilçilərinə rəqib ola bilməzlər.

Son yazılar

Yuxarı