Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq
Sonuncu – VI tur çərçivəsində baş tutacaq 24 matçdan sonra 1/16 finala vəsiqə qazanacaq bütün kollektivlər müəyyənləşəcək.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, VI tur
7 dekabr
A qrupu
22:00. “Slaviya” (Praqa, Çexiya) – “Astana” (Qazaxıstan)
22:00. “Vilyarreal” (İspaniya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)
Xal durumu: “Vilyarreal” – 11, “Slaviya” – 8, “Astana” – 7, “Makkabi” – 1.
B qrupu
22:00. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Partizan” (Serbiya)
22:00. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Skenderbeu” (Albaniya)
Xal durumu: “Dinamo” – 10, “Partizan” – 8, “Skenderbeu” – 5, “Yanq Boyz” – 3.
C qrupu
22:00. “Başakşehir” (Türkiyə) – “Braqa” (Portuqaliya)
22:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)
Xal durumu: “Braqa” – 10, “Lüdoqorets” – 8, “Başakşehir” – 5, “Hoffenhaym” – 4.
D qrupu
22:00. “Riyeka”(Xorvatiya) – “Milan” (İtaliya)
22:00. “Austriya” (Avstriya) – AEK (Yunanıstan) –
Xal durumu: “Milan” – 11, AEK – 7, “Austriya” – 4, “Riyeka” – 4.
E qrupu
22:00. “Atalanta” (İtaliya) – “Lion” (Fransa)
22:00. “Apollon” (Kipr) – “Everton” (İngiltərə)
Xal durumu: “Atalanta” – 11, “Lion” – 11, “Apollon” – 3, “Everton” – 1.
F qrupu
22:00. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Şerif” (Moldova)
22:00. “Zlin” (Çexiya) – “Lokomotiv” (Moskva, Rusiya)
Xal durumu: “Şerif” – 9, “Lokomotiv” – 8, “Kopenhagen” – 6, “Zlin” 2.
G qrupu
00:05. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Viktoriya” (Plzen, Çexiya)
00:05. “Styaua” (Rumıniya) – “Luqano” (İsveçrə)
Xal durumu: “Styaua” – 10, “Viktoriya” – 9, “Luqano – 6, “Hapoel” – 4.
H qrupu
00:05. “Arsenal” (İngiltərə) – BATE (Belarus)
00:05. “Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Köln” (Almaniya)
Xal durumu: “Arsenal” – 10, “Köln” – 6, “Srvena Zvezda” – 6, BATE – 5.
I qrupu
00:05. “Marsel” (Fransa) – “Zalsburq” (Avstriya)
00:05. “Gimaraynş” (Portuqaliya) – “Konyaspor” (Türkiyə)
Xal durumu: “Zalsburq” – 11, “Marsel” – 7, “Konyaspor” – 5. “Gimaraynş” – 4.
J qrupu
00:05. “Herta” (Almaniya) – “Ostersun” (İsveç)
00:05. “Zarya” (Ukrayna) – “Atletik” (İspaniya)
Xal durumu: “Ostersun” – 10, “Atletik” – 8, “Zarya” – 6, “Herta” – 4.
K qrupu
00:05. “Zülte-Varegem” (Belçika) – “Latsio” (İtaliya)
00:05. “Vitess” (Hollandiya) – “Nitsa” (Fransa)
Xal durumu: “Latsio” – 13, “Nitsa” – 9, “Zülte-Varegem” – 4, “Vitess” – 2.
L qrupu
00:05. “Real Sosyedad” (İspaniya) – “Zenit” (Rusiya)
00:05. “Vardar” (Makedoniya) – “Rusenborq” (Norveç)
Xal durumu: “Zenit” – 13, “Real Soseydad” – 12, “Rusenborq” – 4, “Vardar” – 0.