Avropa liqası

Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı: 1/16 finalçılar bəlli oldu

14.12.2018 , 09:47

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

“Bayer”, “Sürix”, “Zalsburq”, “Zenit”, “Dinamo” (Zaqreb), “Fənərbaxça”, “Arsenal”, “Sportinq”, “Betis”, “Latsio”, “Ayntraxt”, “Dinamo” (Kiyev) və “Çelsi”dən sonra 1/16 finala yüksələn digər 11 komanda bəlli olub.

Avropa Liqasında 1/16 final mərələsinə adlayan komandalar:

“Bayer Leverkuzen” (Almania)

“Sürix” (İsveçrə)

“Zalsburq” (Avstriya)

“Seltik” (Şotlandiya)

“Zenit” (Rusiya)

“Slaviya” (Çexiya)

“Dinamo” (Xorvatiya)

“Fənərbaxça” (Türkiyə)

“Arsenal” (İngiltərə)

“Sportinq” (Portuqaliya)

“Real Betis” (İspaniya)

“Olimpiakos” (Yunanıstan)

“Ayntraxt” (Almaniya)

“Latsio” (İtaliya)

“Genk” (Belçika)

“Malmö” (İsveç)

“Sevilya” (İspaniya)

“Krasnodar” (Rusiya)

“Dinamo” (Ukrayna)

“Renn” (Fransa)

“Çelsi” (İngiltərə)

BATE (Belarus)

Çempionlar Liqasından gələn klublar:

“Brügge” (Belçika)

“İnter” (İtaliya)

“Napoli” (İtaliya)

“Qalatasaray” (Türkiyə)

“Benfika” (Portuqaliya)

“Şaxtyor” (Ukrayna)

“Viktoriya” (Çexiya)

“Valensiya” (İspaniya)

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, VI (sonuncu) tur

13 dekabr

A qrupu

AEK (Kipr) – “Bayer” (Almaniya) – 1:5

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Sürix” (İsveçrə) – 1:1

B qrupu

“Leypziq” (Almaniya) – “Rusenborq” (Norveç) – 1:1

“Seltik” (Şotlandiya) – “Zalsburq” (Avstriya) – 1:2

C qrupu

“Kopenhagen” (Danimarka) – “Bordo” (Fransa) – 0:1

“Slaviya” (Çexiya) – “Zenit” (Rusiya) – 2:0

D qrupu

“Spartak” (Trnava, Slovakiya) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) – 1:0

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Anderlext” (Belçika) – 0:0

E qrupu

“Arsenal” (İngiltərə) – “Qarabağ” (Azərbacyan) – 1:0

“Sportinq” (Portuqaliya) – “Vorskla” (Ukrayna) – 3:0

F qrupu

“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Real Betis” (İspaniya) – 0:0

“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Milan” (İtaliya) – 3:1

G qrupu

“Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 1:0

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Spartak” (Moskva, Rusiya) – 2:0

H qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) – 1:2

“Marsel” (Fransa) – “Apollon” (Kipr) – 1:3

İ qrupu

“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Malmö” (İsveç) – 0:1

“Genk” (Belçika) – “Sarpsborq” (Norveç) – 4:0

J qrupu

“Akhisar” (Türkiyə) – “Standard” (Belçika) – 0:0

“Sevilya” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) – 3:0

K qrupu

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yablonets” (Çexiya) – 0:1

“Renn” (Fransa) – “Astana” (Qazaxıstan) – 2:0

L qrupu

“Videoton” (Macarıstan) – “Çelsi” (İngiltərə) – 2:2

PAOK (Yunanıstan) – BATE (Belarus) – 1:3

Son yazılar

Yuxarı