Avropa liqası

Avropa Liqasında bu komandalar qarşılaşacaq

Bu gün Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkatması keçirilib

İsveçrədnin Nyon şəhərində təşkil edilən tədbirdə 94 komanda iştirak edib.

Təmsilçilərimiz “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin də iştirak etdiyi püşkatmada 47 cütlük müəyyənləşib.

Qeyd edək ki, 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-də, cavab matçları isə iyulun 19-da keçiriləcək.

Avropa Liqası

1-ci təsnifat mərhələsi

“Styarnan” (İslandiya) – “Nomme Kalyu” (Estoniya)

“İlves” (Finlandiya) – “Slaviya” (Bolqarıstan)

“Birkirkara” (Malta) / “Klaksvik” (Farer adaları) – “Jalgiris” (Litva)

“Fola” (Lüksemburq) – “Avropa” (Cəbəllütariq) / “Priştina” (Kosovo)

“Qlenavon” (Şimali İrlandiya) – “Molde” (Norveç)

“Rudar” (Sloveniya) – “Tre Fiori” (San-Marino) / “Bala Taun” (Uels)

“Proqres” (Lüksemburq) – “Qəbələ” (Azərbaycan)

“Streda” (Slovakiya) – “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan)

“Reyncers” (Şotlandiya) – “Şkupi” (Makedoniya)

“Stumbras” (Litva) – “Apollon” (Kipr)

“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – “Domjale” (Sloveniya)

“Union” (Lüksemburq) – “Vitorul” (Rumıniya)

“Neftçi” (Azərbaycan) – “Uypeşt” (Macarıstan)

“Samtredia” (Gürcüstan) – “Tobol” (Qazaxıstan)

“Buduçnost” (Monteneqro) – “Trençin” (Slovakiya)

“Partizani” (Albaniya) – “Maribor” (Sloveniya)

“Zarya” (Baltsi, Moldova) – “Qurnik” (Polşa)

“Derri” (İrlandiya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus)

“Spartak” (Serbiya) – “Kolreyn” (Şimali İrlandiya)

“B36 Torshavn” (Farer adaları) / “Sent-Jozef” (Cəbəllütariq) – “Mladost” (Monteneqro)

“Pünik” (Ermənistan) – “Vardar” (Makedoniya)

“Lahti” (Finlandiya) – “Hafnarfyordur” (İslandiya)

“Şemrok Rovers” (İrlandiya) – AİK (İsveç)

“Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – “Nordsyelland” (Danimarka)

“Ventspils” (Latviya) – “Luftetari” (Albaniya)

“Konnak” (Uels) – “Şaxtyor” (Belarus)

“Petrokub” (Moldova) – “Osiyek” (Xorvatiya)

“Ferensvaroş” (Macarıstan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

“Banants” (Ermənistan) – “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)

“Enqordan” (Albaniya) / “Folqor” (San-Marino) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

“Anortosis” (Kipr) – “Laçi” (Albaniya)

“Milsami” (Moldova) – “Slovan” (Slovakiya)

MOİK (Bolqarıstan) – “Riqa” (Latviya)

“Honved” (Macarıstan) – “Rabotniçki” (Makedoniya)

“Baltsan” (Malta) – “Keşlə” (Azərbaycan)

“Lex” (Polşa) – “Qandzasar” (Ermənistan)

“Çixura” (Gürcüstan) – “Beytar” (İsrail)

“Kevn Druids” (Uels) / “Trakai” (Litva) – “İrtış” (Qazaxıstan)

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) – “Trans” (Estoniya)

“Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Levski” (Bolqarıstan)

“Radniçki” (Serbiya) – “UE Sent Julia” (Andorra) / “Qzira Yunayted” (Malta)

“Rudar” (Monteneqro) – “Partizan” (Serbiya)

“Levadiya” (Estoniya) – “Dandalk” (İrlandiya)

“Hibernian” (Şotlandiya) – “Runavik” (Farer adaları)

“Vestmannaeyar” (İslandiya) – “Sarpsborq” (İsveç)

“Liepaya” (Latviya) – “Haken” (İsveç)

“Kopenhagen” (Danimarka) – “KuPS” (Finlandiya)

Son yazılar

Yuxarı